tel. 32 333 10 31

Moskitiery ramkowe

Moskitiera stanowi doskonałe zabezpieczenie wnętrza budynku przed insektami, owadami oraz zanieczyszczeniami pochodzącymi z otoczenia. Zapewnia przy tym doskonały dostęp światła dziennego i swobodną cyrkulację powietrza.

Ramy moskitier wykonane są z mocnych ekstrudowanych profili aluminiowych, oferowanych w szerokiej gamie kolorystycznej. Wszystkie kształtowniki pokryte są lakierem proszkowym. Siatka moskitier wykonana jest z wysokiej jakości włókna szklanego w kolorze czarnym oraz szarym. Doskonałej  klasy materiały, użyte do produkcji, sprawiają, że całość jest niezwykle odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

W swojej ofercie posiadamy trzy systemy moskitier: stałą, otwieraną oraz przesuwną. Z racji tego, że wszystkie elementy składowe wykonujemy samodzielnie, cześć detali występuje jako wspólna dla wszystkich wymienionych systemów.

 

System moskitiery ramkowej stałej MRS

System moskitiery ramkowej stałej stanowi doskonałe zabezpieczenie okien.
Profil ramy wykonany jest z mocnego, ekstrudowanego kształtownika aluminiowego o nowoczesnym kształcie. Profil oferowany jest w dwóch wykonaniach: z ?płetwą?, przylegającą do ramy okna oraz bez ?płetwy?, z kieszenią na uszczelkę szczotkową, stosowany przy całkowicie zabudowanej ramie okiennej. Rama moskitiery może być łączona za pomocą aluminiowych narożników wewnętrznych. zaciskanych lub skręcanych. Do wyboru są również narożniki zewnętrzne tworzywowe, dostępne w bogatej ofercie kolorystycznej. System umożliwia współpracę z większością profili okiennych. Do montażu oferowane są zaczepy w pięciu wielkościach.

 


Moskitiery ramkowe stałe

   
Ramka
z narożnikiem zewnętrznym
tworzywowym
   

Kolorystyka profili

 

System moskitiery ramkowej otwieranej MRO

System moskitiery ramkowej otwieranej stanowi doskonałe zabezpieczenie drzwi balkonowych.

Profil ramy moskitiery posiada zaokrąglony, nowoczesny kształt, który doskonale komponuje się z obecnie stosowanymi ramami okiennymi. Rama moskitiery łączona jest za pomocą narożników wewnętrznych aluminiowych, co w znaczny sposób usztywnia całą konstrukcję. Istnieje również możliwość wyboru sposobu łączenia profili z narożnikami poprzez zaciskanie na prasce lub za pomocą wkrętów dociskowych.

Dodatkowe wzmocnienie, montowane poprzez połączenie zatrzaskowe, umożliwia wykonanie ramy o większych gabarytach. Sama moskitiera montowana jest do ramy okiennej lub ościeży za pośrednictwem zawiasów, które posiadają opatentowany, bardzo prosty w obsłudze system napięcia wstępnego samodomykacza. Na całym obwodzie ramy umieszczona jest uszczelka szczotkowa, dodatkowo zabezpieczająca pomieszczenie przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

W standardowym zestawie moskitiera wyposażona jest w uchwyt do otwierania oraz magnesy utrzymujące ją w pozycji zamkniętej. W dolnej części skrzydła znajduje się płyta wypełniająca, która podczas otwierania okna, chroni siatkę przed uszkodzeniem.

 

Moskitiery ramkowe otwierane Zawias z samodomykaczem to prosta regulacja
napięcia sprężyny za pomocą klucza imbusowego.
Istnieje możliwość przykręcenia zawiasu w dwóch
płaszczyznach.
Zastosowane rozwiązanie chronione jest patentem.
Moskitiera wyposażona jest w estetyczny
i ergonomiczny uchwyt, montowany za pomocą
połączenia zatrzaskowego. Dzięki temu w szybki
i prosty sposób można zwiększyć powierzchnię
jednego skrzydła.
Łatwy sposób montażu ramki moskitiery przy
użyciu narożnika wewnętrznego wraz z wkrętami
dociskowymi
Płyta wypełniająca znajduje się w dolnej części
skrzydła. Jej zadaniem jest ochrona siatki
przed uszkodzeniem podczas otwierania
do góry